8 Травня 2014,
 Off

Безпечно піднятися на другий поверх, на горище або мансарду в своєму будинку! Щоб було саме так, ми розглянемо основні критерії вибору сходів для приватного будинку.

Вибираємо сходи для будинку і дачі – з чого почати?

Перш ніж замовити сходи для заміського будинку, вам потрібно відповісти на наступні питання:

 1. Де будуть розташовуватися і скільки місця ви готові відвести під сходи?
 2. Як часто ви будете ними користуватися?
 3. Який бюджет?
 4. Хочете купити вже готові сходи або для вашого будинку необхідно розробити ексклюзивний проект?

Отже, якщо ви визначилися, що метою сходів для будинку є – з’єднувати два поверхи, і при цьому другий поверх активно експлуатується, тобто протягом дня ви регулярно будете ними користуватися, тоді слід уважніше придивитися до маршових сходів.

Маршові сходи – найзручніші сходи.

Ця конструкція дійсно вважається найбільш зручною. Але для сходового маршу доведеться пожертвувати певним простором. Оптимальний варіант, коли один марш складається з 10-11 ступенів. У тих випадках, коли сходова конструкція довше, її ділять спеціальними майданчиками, або забіжними сходинками.

Маршові сходи можливі в наступних варіаціях:

 1. відкриті – без сходинок;
 2. закриті – з підсходинками;
 3. на косоурах (одному або двох) – до похилої несучої балки або балках кріпляться сходинки і сходові огородження; торці сходинок зазвичай відкриті;
 4. на тятивах – основою конструкції є дві похилі несучі балки, між якими кріпляться сходинки; з боку торці ступенів не видно.

Найбільш зручною та безпечною вважається маршова прямолінійна конструкція сходів з майданчиками і без. Якщо ж ваші апартаменти не дозволяють виділити багато місця під сходи, зверніть увагу на больцеву конструкцію. По зручності вона займає друге місце, але виглядає більш легкою і повітряною.

Сходи на больцах для двоповерхового будинку – зручність і легкість гарантовані

У даній конструкції ступені й огородження кріпляться безпосередньо до стіни за допомогою спеціальних штирів і болтів. Тому обов’язковою вимогою є наявність вільної несучої стіни з одного боку від сходів. Така конструкція досить універсальна – її можна встановлювати як з витонченими вигнутими поручнями, так і в комбінації з косоурами і тятивою. Незважаючи на свій компактний і невагомий вид, встановлені за всіма правилами сходи досить надійні.

Візуально вони не «з’їдають» простір і не перешкоджають проникненню денного світла в приміщення.

Спіральні або гвинтові сходи на другий поверх будинку – економимо простір

Ідеальний варіант для тих, хто обмежений розмірами свого житла, де не вдається встановити перші два варіанти сходів. Вони хоч і не дуже зручні в експлуатації, але досить практичні і займають мало місця. Краще за все використовувати для спуску в підвальне приміщення, або підйому на горище і мансарду. Гвинтові сходи являють собою вертикальну опору, до якої кріпляться сходинки. Спіральні сходи, на відміну від гвинтових, не мають центральної колони, в якості несучих конструкцій тут виступають гнуті косоури або спіральні тятиви.

Модульні сходи для будинку – недорога розкіш

Це вже готове рішення. Той випадок, коли вирішальним фактором у виборі сходів для вас є ціна. За естетичністю вони нічим не поступаються розглянутим варіантам, можуть приймати будь-які форми: від прямолінійних до гвинтових. Також, як і конструкція на больцах, що не перевантажує простір, підходять для малогабаритних приміщень. Простота монтажу, стильова гнучкість, надійність, зручність і доступна ціна – забезпечили широку популярність даного типу сходів.

На фото – Модульні сходи для будинку, виробництво та установка «СамСтрой»

Купити сходи в будинок: як не схибити?

 

Якщо ви таки вирішили купувати готові сходи, тоді кілька порад на що варто звернути увагу:

 1. ребра жорсткості модулів впливають на міцність всієї конструкції (оптимальне число ребер жорсткості – 4);
 2. балясини або стійки, які служать для підтримки і кріплення перил, повинні розташовуватися через кожні 2 ступені, а якщо в будинку маленькі діти або тварини, то ще частіше;
 3. матеріал сходинок: краще віддавати перевагу твердим породам дерева (дуб, бук, ясен);
 4. товщина сходинки: не менше 4 см.

Скільки коштує і де замовити сходи для будинку?

Сходи ви можете замовити в спеціалізованій майстерні, де для вас їх зберуть згідно індивідуального проекта, але і ціна буде вища, також ви можете купити вже готові модульні сходи і підігнати їх під простір вашого будинку.

Спеціалізація інтернет-магазину модульних сходів «СамСтрой» – продаж готових сходів для будинку, котеджу і дачі, а також виготовлення на замовлення за індивідуальним проектом. У нас на сайті ви можете підібрати оптимальний варіант сходів в приватний будинок і ознайомитися з фото наших робіт. Актуальні ціни на сходові елементи представлені в розділі «комплектуючі».

Делитесь с друзьями интересной информацией