Безпечно піднятися на другий поверх, на горище або мансарду в своєму будинку! Щоб було саме так, ми розглянемо основні критерії вибору сходів для приватного будинку.
Вибираємо сходи для будинку і дачі – з чого почати?
Перш ніж замовити сходи для заміського будинку, вам потрібно відповісти на наступні питання:
Отже, якщо ви визначилися, що метою сходів для будинку є – з’єднувати два поверхи, і при цьому другий поверх активно експлуатується, тобто протягом дня ви регулярно будете ними користуватися, тоді слід уважніше придивитися до маршових сходів.
Маршові сходи – найзручніші сходи.
Ця конструкція дійсно вважається найбільш зручною. Але для сходового маршу доведеться пожертвувати певним простором. Оптимальний варіант, коли один марш складається з 10-11 ступенів. У тих випадках, коли сходова конструкція довше, її ділять спеціальними майданчиками, або забіжними сходинками.
Маршові сходи можливі в наступних варіаціях:
Найбільш зручною та безпечною вважається маршова прямолінійна конструкція сходів з майданчиками і без. Якщо ж ваші апартаменти не дозволяють виділити багато місця під сходи, зверніть увагу на больцеву конструкцію. По зручності вона займає друге місце, але виглядає більш легкою і повітряною.
У даній конструкції ступені й огородження кріпляться безпосередньо до стіни за допомогою спеціальних штирів і болтів. Тому обов’язковою вимогою є наявність вільної несучої стіни з одного боку від сходів. Така конструкція досить універсальна – її можна встановлювати як з витонченими вигнутими поручнями, так і в комбінації з косоурами і тятивою. Незважаючи на свій компактний і невагомий вид, встановлені за всіма правилами сходи досить надійні.
Візуально вони не «з’їдають» простір і не перешкоджають проникненню денного світла в приміщення.
Ідеальний варіант для тих, хто обмежений розмірами свого житла, де не вдається встановити перші два варіанти сходів. Вони хоч і не дуже зручні в експлуатації, але досить практичні і займають мало місця. Краще за все використовувати для спуску в підвальне приміщення, або підйому на горище і мансарду. Гвинтові сходи являють собою вертикальну опору, до якої кріпляться сходинки. Спіральні сходи, на відміну від гвинтових, не мають центральної колони, в якості несучих конструкцій тут виступають гнуті косоури або спіральні тятиви.
Це вже готове рішення. Той випадок, коли вирішальним фактором у виборі сходів для вас є ціна. За естетичністю вони нічим не поступаються розглянутим варіантам, можуть приймати будь-які форми: від прямолінійних до гвинтових. Також, як і конструкція на больцах, що не перевантажує простір, підходять для малогабаритних приміщень. Простота монтажу, стильова гнучкість, надійність, зручність і доступна ціна – забезпечили широку популярність даного типу сходів.
На фото – Модульні сходи для будинку, виробництво та установка «СамСтрой»
Купити сходи в будинок: як не схибити?
Якщо ви таки вирішили купувати готові сходи, тоді кілька порад на що варто звернути увагу:
Сходи ви можете замовити в спеціалізованій майстерні, де для вас їх зберуть згідно індивідуального проекта, але і ціна буде вища, також ви можете купити вже готові модульні сходи і підігнати їх під простір вашого будинку.
Спеціалізація інтернет-магазину модульних сходів «СамСтрой» – продаж готових сходів для будинку, котеджу і дачі, а також виготовлення на замовлення за індивідуальним проектом. У нас на сайті ви можете підібрати оптимальний варіант сходів в приватний будинок і ознайомитися з фото наших робіт. Актуальні ціни на сходові елементи представлені в розділі «комплектуючі».