19 Лютий 2014
19 Лютого 2014,
 Off

Мета даної статті, на основі приватного досвіду, показати, один з варіантів обробки метало-каркаса сходів – деревом своїми руками. В нашій конструкції сходів застосований металевий каркас, зварений з швелера і куточків. Каркас сходів було встановлено будівельниками під керівництвом виконроба. Так як остов конструкції сходів при покупці будинку був уже готовий, ми вирішили просто зашити його деревом, для цієї мети ми купили готові сходинки й підсходинки в «Епіцентрі». (Для зашивання поворотнього майданчика застосували так званий меблевий щит товщиною 40мм , який ми купили там же.)

отделка лестницы

Підрізаємо і закріплюємо обробку майданчика з боків, для того щоб шпалери не бруднилися ногами. Сходинки для сходів поки просто розклали на
метало-каркасі сходів.
отделка лестницы
отделка лестницы
Сама верхня підсходинка кріпилася до бетонного перекриття анкерами. Голівки шурупів, які видно на фото, в майбутньому будуть зашпакльовані. Для того щоб було зручно кріпити підсходинки стоячи знизу на драбині, кожну підсходинку ми притягали до стінки еластичними джгутами.
отделка лестницы

Тепер один з найскладніших процесів – підрізати акуратно кожну сходинку і підсходинку так, щоб щілини були мінімальними.

отделка лестницы

Отже, у нас встановлені всі сходинки й підсходинки. Кріпили ми їх до залізного каркасу із зворотного боку за допомогою шурупів. При покупці шурупів уважно дивіться на їх якість і довжину, щоб вони були не довше товщини сходинок і підсходинок. У нашому випадку сходинки були товщиною 4 см, а підсходинки – 2 см.

 

отделка лестницыотделка лестницы

Потім ми поміркували, скільки нам знадобиться стовпів і балясин. У нас вийшло 8 стовпів, так як потрібно було ставити в початок перил і на повороти. Балясини ми вирішили ставити по одній на сходинку, хоча при бажанні можна і по дві.

отделка лестницы

А це самі стовпи сходового огородження.

отделка лестницы

Ще одним з непростих завдань стало питання: як закрити край паркету, так щоб це естетично виглядало? Для цієї мети ми придбали тонкі дубові планки, якими і заклали край.

отделка лестницы

отделка лестницы

Потім розрахували відстані, на яких треба зміцнювати балясини на прямій ділянці. Підбираючи візуально, ми зупинилися на значенні 15 см.

отделка лестницы

А ось якщо встановлювати балясини прямо на паркет, то не гарно виходить. Для цієї мети ми пристосували рейку, що встановлюється під поручень.

отделка лестницы

Тут ми зробили невелику помилку. Зашпаклювали і потім вирішили шкіркою прибрати зайве. Потім зрозуміли, що краще відразу змивати все зайве мокрою ганчіркою, так як шпаклівка зроблена на водній основі.

отделка лестницы

отделка лестницы

отделка лестницы

Стовпи і балясини ми вирішили кріпити на планки, і спочатку кріпимо їх шурупами в потай до паркету. Стовпи при установці закривають голівки шурупів. Самі ж стовпи і балясини до планки кріпимо за допомогою шпильок, які вкручуються за допомогою спеціального ключа або затиснувши в патрон шуруповерта. На фото для прикладу показано закручену шпильку і цілу. Під шпильки свердлити отвір 8 мм, так як товщина самої шпильки становить 8 мм.

отделка лестницы

Ось і перший прикручений стовп.

отделка лестницы

Для кріплення перил, що огороджують отвір над сходами, спочатку анкером до стіни був прикручений стовп, а потім закріпилися перила, які закрили голівку анкера.

отделка лестницы

Кріпимо балясини до підперила.

отделка лестницы

Зверху перила кріпляться на рідкі цвяхи.

отделка лестницы

Готова верхня частина огорожі.

отделка лестницы

отделка лестницы

Потім прикручуємо балясини до східців і по натягнутій нитці відзначаємо кут і лінію відрізу. Так як прикручені таким чином балясини по верхньому краю знаходяться поки не на одній лінії, то відбити фарбованою ниткою лінію не вийде. Пізніше вони підрівнюються, коли прикручуються шурупами до підперила. Після того, як накреслили лінії відрізу, балясини відкручуємо, обрізаємо і закручуємо назад.

отделка лестницы

Зверху на балясини кріпимо підперила, а на них і самі перила.

отделка лестницы

Після всього покриваємо сходи трьома шарами лаку і чекаємо, поки висохне.

отделка лестницы

У підсумку маємо гарні сходи – своїми руками і отримали задоволення від результату. Для роботи над сходами застосовувалися такі інструменти: електропила, електролобзик, дриль (НЕ перфоратор-дриль), перфоратор, свердла по дереву діаметром 1,5 і 7 мм. Свердлом діаметром 1,5 мм робимо отвори в сходинках для того, щоб легше було вкручувати шурупи.

Делитесь с друзьями интересной информацией