18 Лютий 2014
18 Лютого 2014,
 Off

У цій статті ми хочемо коротко, за допомогою наведених нижче фотографій, розповісти як робляться дерев’яні сходи своїми руками. У розглянутому прикладі були виготовлені ​​прямі дерев’яні сходи для дачі.

У дерев’яному дачному будинку ці сходи з сосни будуть виконувати функцію мансардних сходів і не призначені для постійних щоденних навантажень. Проте, будь-які прямі дерев’яні сходи виготовляються за такою ж схемою. 

Не станемо займати час розповіддю про те, як правильно зробити розрахунок сходів (кут нахилу, ширину і глибину сходинки, висоту підйому на сходинку і т. д.), так як з цього питання в інтернеті можна знайти досить багато докладної інформації, а габарити приміщень під сходи все одно у всіх виходять різні. 

Для того щоб приступити до виготовлення дерев’яних сходів знадобляться такі інструменти та матеріали як молоток, киянка, шуруповерт-дриль, шурупи, олівець, пила, будівельний рівень, рулетка, металевий столярний куточок, яким ми будемо розмічати косоури для наших дерев’яних сходів. 

Зробивши попередньо розрахунок майбутніх сходів, і визначивши крок сходів і висоту підйому на сходинку, ми виставляємо ці значення на куточку спеціальними болтами і фіксуємо їх. Можна зробити шаблон. Докладаємо куточок до дошки (шириною 30-40см) з якої будемо виготовляти косоур і окреслюємо олівцем вирізи під сходинки.

деревянная лестница своими рукамиуголок

Наступний крок у виготовленні дерев’яних сходів своїми руками – випилюємо косоур і сходинки. Для цієї справи дуже зручна дискова електропила, але якщо у вас такої немає, то можна обійтися і звичайною ручною ножівкою. За зазначеними лініями відпилюємо зайве.

деревянная лестница своими рукамидеревянная лестница своими руками

Наші дерев’яні сходи виготовлені ​​тільки на двох косоурах. Якщо у вашому випадку ширина сходів та ймовірне навантаження обумовлює застосування більшого числа косоуров, то при розмітці інших, перший можна застосувати як трафарет. Так виглядають косоури для наших дерев’яних сходів:

Розставивши косоури на потрібній відстані один від одного ми закріпили їх тимчасово в такому положенні за допомогою декількох дерев’яних дошок. Щоб додати міцність цій тимчасової конструкції, дошки ми прибили через кожні три ступені.

деревянная лестница своими рукамидеревянная лестница своими руками

Насамперед встановлюємо підсходинки. Хочемо звернути увагу на те, що вони грають дуже важливу роль в наших дерев’яних сходах – надають міцність всій конструкції.

Слідом закріплюємо на своє місце сходинки, використовуючи для цього шурупи.

деревянная лестница своими руками

Тепер наші дерев’яні сходи майже готові, і нам залишилося тільки встановити їх на своєму місці і надійно закріпити.

Наші дерев’яні сходи були прикріплені до дерев’яних стовпів, які були в конструкції будинку, до підлоги і стелі.

деревянная лестница своими рукамидеревянная лестница своими руками

У якості верхньої сходинки виступав мансардний поверх. При кріпленні наших дерев’яних сходів ми використовували цвяхи і шурупи.

деревянная лестница своими рукамидеревянная лестница своими руками

Простір під сходами виявився досить великим. Його можна з користю використовувати, наприклад, зробити там шафки для всіляких речей домашнього вжитку. То залежить вже від вашої фантазії.

Як бачите, дерев’яні сходи своїми руками – не така вже й складна справа, як могло здатися. Виготовляючи дерев’яні сходи своїми руками, ми витратили три дні, при цьому не поспішали, щоб все було зроблено акуратно і надійно. Тепер нам залишилося тільки пофарбувати наші сходи. Про цей процес ми докладніше розповімо в нашій наступній статті.

Делитесь с друзьями интересной информацией